Wpisy

 • piątek, 17 marca 2017
 • poniedziałek, 27 lipca 2015
  • Implementacja kamienia piaskowca w zagrodzie

   Od początków dziejów piasek stosowany był przez ludzkość jako artykuł budowlany. Jego niebanalne właściwości cenione są nawet we współczesnym budownictwie - kamień łupany piaskowiec używany jest na wielką skalę jako surowiec, służący do produkcji półproduktów budowlanych, jak również w budownictwie drogowym.

   elewacja z piaskowca

   PIASKOWIEC - CO TO TAKIEGO?
   Piaskowiec przyjmowany jest za najpowszedniejszą skałę osadową, która zalega na naszej planecie. Jako skała okruchowa, zaistnieje ona w uzysku diagenezy piasku. Przez wzgląd na skład mineralny można posegregować poniższe rodzaje piaskowca: arkozy (zawierają ponad 20 proc. ziaren skalenia potasowego), piaskowiec kwarcowy (w ponad 80 proc. składa się z ziarn kwarcu), oraz szarogłazy (zawierają dodatek skał wulkanicznych). Ze względu na obfite istnienie na terenie Polski, jego wydobyciem trudni się niejedna kopalnia piaskowca.

   PIASKOWIEC - STOSOWANIE
   Piaskowiec jest uniwersalnie używany jako materiał ogniotrwały, kwasoodporny i drogowy, jednak bloczki z piaskowca w większości wypadków są użytkowane jako surowiec, służący do wyrobu materiałów budowlanych, fasad, murów, ogrodzeń. Oprócz płyt okładzinowych oraz nadal izolacji, wytwarza się z niego także moduły ozdobne, jak np. posadzki czy schody.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 27 lipca 2015 13:54
 • czwartek, 08 stycznia 2015
  • Hand made ceramiki nade wszystko

   Swoje własne m to najczęstsze marzenie znacznej ilości ludzi. Jeśli już kupno domu czy też budowla domu będzie sfinalizowana przychodzi etap najmilszy - doskonalenie wnętrza, tak aby spełniały oczekiwania użytkowników. Głównym trendem w aranżacji wnętrza jest aktualnie dążenie do unikalności i oryginalności. Pomimo ogromnej propozycji produktów na rynku stan tego typu jest coraz to oporniej osiągnąć. Głównie w przypadku ceramiki wykończeniowej, innymi słowy jest to glazura oraz nadal terakota, wydaje się, że wszystkie rodzaje proponowane na rynku już kędyś zobaczyliśmy, a w takim razie nie dostarczają nam możliwości na wykonanie wnętrza niepowtarzalnego. Z pomocą przychodzi nam ceramika hand made.

   Ręcznie robione, więc niepowtarzalne

   Ceramika ręcznie robiona -w przypadku artykułów do doskonalenia wnętrza- to nic innego jak wręcz wykonywane kafelki ceramiczne. Warsztaty wytwarzające wyroby z ceramiki sporą część swej aktywności poświęcają oczywiście na produkowanie tego typu kafli. Decydując się na wykorzystanie z oferty omawianej wytwórni możemy wybierać między skończonymi wzorami albo okazją zadania specjalnego zlecenia. W obu przypadkach pozyskamy do ręki produkt niezwyczajny - sporządzony ręcznie, z dużą pieczołowitością, a tym samym rzeczywiście nieszablonowy. Przynosi to nam gwarancję, że nasza toaleta czy też kuchnia udekorowana przy użyciu omawianych płytek będzie wyróżniała się spośród pomieszczeń owego rodzaju w obcych domach. Co kluczowe, ręcznie robione płytki mamy i możemy łatwo wykorzystać jako całościowe udekorowanie pomieszczenia czy jako miejscowe dopełnienie szablonowej armatury. 
   Ceramika hand made, użyta w taki czy odmienny sposób, zawsze będzie czyniła niezapomniane wrażenie. Jeśłi interesuje Cię powyższy temacik to zapraszam tutaj....
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   czwartek, 08 stycznia 2015 14:22
 • poniedziałek, 30 czerwca 2014
  • Tanie wakacje

   Jak przystało na wpis w obecnym okresie letnim i oczywiście wakacyjnym, będzie coś o wypoczynku nad morzem.

   rejsy po bałtykuSzperając po różnego typu ofertach obiektów letniskowych natknąć się można na sporo ofert miejsc noclegowych. Jednym z których mi się spodobało jest miejscowość Jarosławiec. Malutka wioska, która poza sezonem popada w uśpienie, lecz w okresie letnim tętni życiem jak metropolia. W tejże wiosce mnóstwo jest domków letniskowych, hoteli, pensjonatów i oczywiście są także kwatery prywatne.

   Nam wpadł w oko obiekt Savana w którym to można skorzystać z noclegów w domkach lub pokojach gościnnych. Posiadają zarówno willę jak i właśnie domki letniskowe. Ponadto co jest dla nas kuszące, oferują całkowicie darmo wycieczki statkiem po Bałtyku.

   Więcej o tej ofercie i oczywiście o okolicy i samym Jarosławcu jako wiosce rybackiej możesz przeczytać tutaj.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Tanie wakacje”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 czerwca 2014 13:56
 • środa, 26 lutego 2014
  • Polska moda dla kobiet

   Dlaczego dzieje się tak, że Polskie kobiety wybierają się do butików odzieżowych fabryk zewnętrznych?


   W jakim celu wolą artykuły odzieżowe zagranicznych firm niż polskich?


   Na pewno dlatego, że swego czasu nasz rynek odzieżowy był bardzo ubogi, wzornictwo kiepskie lub bardziej niż kiepskie i jakość również. Lecz zmieniło się to już od ładnych parunastu lat. Polskie firmy odzieżowe przeżywają renesans od kiedy to ciuchy szyte w Chinach dla dużych koncernów odzieżowych są bardzo drogie, a jakość oczywiście spadła i to znacznie. Za to jakość, wzornictwo oraz ilość firm odzieżowych na rynku polskim wzrosła.


   Wcale ni trzeba szukać po jakichś Zarach ubiorów na nasze Polskie kobiece ciała. Trudno dopasować rozmiar, a ceny często z kosmosu. Np. za sukienkę za którą zapłacimy u Zary 800pln, możemy zapłacić 250pln w jednym ze sklepów oferujących polskie produkty odzieżowe dla kobiet. A sukienka takiego samego rozmiaru i fason podobny, materiał wcale nie gorszy. Przecież sylwetki polek najlepiej znają projektanci którzy pracują dla firm obecnych na naszym rodzimym rynku. Firmy polskie potrafią dopasować nie tylko duże rozmiary sukienki, ale takie cenę za za nią do każdej kieszeni Polki. Przecież Polskie firmy szyja dla Polek.


   Coraz częściej Polskie firmy odzieżowe ze względu na jakość szytych ubiorów damskich, np. płaszcze damskie, są zasypywane zapytaniami ofertowymi z różnych krajów nie tylko Europy. Korzystają z takich propozycji współpracy jak najbardziej. Jest to bardzo zadowalający fakt, że w końcu nasza branża odzieżowa została doceniona na rynkach światowych. Lecz pamiętać należy, że Polkom jest najładniej w polskich ubraniach.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   środa, 26 lutego 2014 21:45
 • niedziela, 02 lutego 2014
  • Wynajęcie samochodu w warszawie

   W ostatnim czasie coraz z większym natężeniem lubiana staje się taka usługa jak wypożyczalnie samochodów. Wypożyczalnia samochodów Warszawa to słuszny pomysł na interes, ponieważ jest rozległe zamówienie na tego rodzaju usługi, szczególnie w okolicy portów lotniczych. Które usługi mają w swej ofercie sprzedaży takie firmy jak wypożyczalnia aut lotnisko Modlin? Przede wszystkim wszystkie formalności można pozyskać za pomocą internetu oraz przeprowadzić płatności transferem. Niesłychanie potrzebną perspektywą jest zabranie samochodu z wyselekcjonowanego punkty w Warszawie o opcjonalnej porze –

   cechą dającą się zauważyć dla owego typu jednostek jest fakt że funkcjonują całodobowo. Za pośrednictwem strony internetowej albo też telefonicznie wyselekcjonujemy typ samochodu jaki nas ciekawi – im bardziej eleganckie auto wybierzemy. Zasadniczo w  wynajęcia wozu wybodowane są takie akcesoria jak fotelik dla naszej pociechy, pakiet głośnomówiący, nawigacja satelitarna, bez których peregrynacja robi się kiedy niekiedy niepraktyczna.
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 lutego 2014 16:15
  • Auto w kropce

   Od czasu do czasu być może się I Tobie przytrafić, że ktoś stuknie Twoje auto i jesteś w kropce, z kolei nie wiesz co dalej z tym fantem działać. Zastanawiasz się kto za wsio to zapłaci. Korzystając z informacje zawartych na naszej stronie internetowej nie musisz się tym już kłopotać, starczy zaledwie przeczytać niuansów które dotyczą tego zagadnienia.
   Na
   Więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Autor(ka):
   madbudd
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 lutego 2014 16:14